ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури

start-zno-24042012Основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури. Оцінювання з математики проведуть 11 травня, а з історії України – 13 травня. Результати ЗНО з української мови і літератури, а також із математики або історії України зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Тестування у 2016 році проводитиметься за програмами ЗНО, затвердженими минулого року.

Реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання стартує 1 лютого і триватиме до 5 березня. У грудні українські виші оприлюднили правила вступу, відтак майбутні абітурієнти можуть визначитися, з яких саме предеметів складати тести. Обов’язковий, як і в минулому році- з української мови та літератури, решта на вибір. Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів.

– Важливою складовою ЗНО 2016 року є поєднання державної підсумкової атестації та ЗНО для випускників загальноосвітніх навчальних закладів. В минулому навчальному році це був лише один предмет – українська мова та література, а в цьому навчальному році буде три, один обов’язковий – українська мова та література, а решта два за вибором – математика чи історія. Щодо інших особливостей, то вони незмінні, програми минулорічні, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Для визначення результатів ЗНО-2016 з кожного предмета встановлять “пороговий бал”. При подачі заяв у виші абітурієнти визначатимуть пріоритети. Цьогорічні тести будуть одного рівня. Лише з математики, української та іноземної мов – передбачена відкрита форма тестових завдань.

– Будуть відкриті тести, буде три завдання, будуть класичні завдання з алгебри, з геометрії, діти продемонструють свій справжній рівень підготовки. Ці завдання будуть перевірятися не на комп’ютері, а спеціально підготовленими людьми, які визначатимуть рівень знань того чи іншого учасника тестування, – каже Юрій Шайнюк.

Додаткову сесію ЗНО запланували з 14  червня до 4 липня 2016 року.

Джерело: Тв-4

Вам також може сподобатися