Цілюще джерело святої Анни пересохло
Цілюще джерело святої Анни, яке донині було головним об’єктом паломництва волинян на Водохреще, пересохло. Цього року бажаючі зануритись у посвячену купель не матимуть змоги зробити це у цілющих водах джерела.
«Не покупатися, а води набрати, помолитися», – послушниця Миколаївського Городоцького жіночого монастиря УПЦ на запитання, чи справді в джерелі пересихає вода, запевнила, що їхати на намолене місце в свято Водохреща однаково треба.
«Як будемо молитися, так і буде вода», – завірила жінка у відповідь на наполегливі прохання чітко сказати, чи є наразі хоч якась вода в джерелі.
За інформацією місцевих, напередодні свята до джерела почали завозити воду пожежними машинами, тож люди висловлюють сподівання, що до Водохреща купальню наповнять і бажаючим вдасться пройти традиційний обряд у звичному місці.
До слова, причиною пересихання джерела науковці називають малу кількість атмосферних опадів та погане живлення підземними водами. Зокрема, саме цими чинниками пояснює втрату води доктор географічних наук, професор Національного університету водного господарства та природокористування Маркіян Будз в інтерв’ю газеті «Експрес» ще у 2012 році.
Довідка.
Джерело (купальня) Святої Праведної Анни – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, вода витікає із крейдяного підвищення. Розташована на західній околиці села Онишківці Дубенського району Рівненської області, за кілометр від межі між Рівненською та Тернопільською областями. Знаходиться на території Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря. Цілющі властивості джерельної води з Онишковців відомі ще з 16 століття. За переказами, купання в ньому допомагає від багатьох недуг, а також від безпліддя. Особливості води із цього джерела доведені і науковцями. Вода,збагачена кременем – бактерицидна, зокрема, згубна для вірусу грипу, дуже швидко зупиняє зовнішню кровотечу, може знижувати рівень цукру у крові, виводити пісок з жовчного міхура та нирок, впливати на нормалізацію функції печінки та нирок, поліпшувати обмін речовин, значно поліпшувати загальне почуття.
Джерело: Таблоїд Волині