У Тернополі з’явиться квітковий тризуб

vlcsnap-2016-04-19-15h12m14s648Тернопіль знову зазеленіє і розквітне. Щовесни комунальні служби прикрашають місто квітами та зеленими насадженнями. Цьогоріч тернополян обіцяють потішити новими проектами. У планах також – відновлення квіткового тризубу на проспекті Степана Бандери.

У Тернополі практикують кілька систем озеленення: вертикальне – коли кошики з квітами встановлюють на стовпах, та мобільне, завдяки якому власноруч можна змінити композицію. Також в місті створено дворівневі та асиметричні клумби.

– От наприклад, Данило Галицький. Там в нас не було квітів, а було висаджено ялівець козацький, хвойні різні породи дерев. Зараз ми звідси все забрали і пересадили поруч, а біля Данила Галицького вирішили, щоб краще був квітник, ніж просто насадження певних дерев. Тому так буде краще, – розповідає начальник управління ЖКГ Олег Соколовський.

Зараз висаджувати квіти ще захолодно, кажуть комунальники. Озеленення міста розпочнеться після Великодня і триватиме від трьох до п’яти тижнів. Підбирають рослини по мірі відцвітання, тому до пізньої осені Тернопіль тішитиме різними видами квітів.

– Справа в тому, що ми стараємось висаджувати більше багаторічні рослини, які не потребують постійної закупівлі. Хоча це не завжди вдається тому, що краса дешевою не буває. Якщо ми хочемо, щоб це було дійсно красиво, тому треба відповідно і фінансувати. Наприклад, цього року передбачено біля трьох мільйонів. Це передбачене не на квітники, а на все озеленення. В тому числі і обрізка дерев. Тому будемо старатися в межах цієї суми просто зупинитися, – каже Олег Соколовський.

Комунальники кажуть, що озеленення міста – складна та клопітка робота. Щороку стараються оновити підбір квітів та дерев, створити нові клумби та композиції на них, тому закликають тернополян та гостей міста бережно ставитись до їхньої роботи. Не засмічувати клумби та не зривати рослини.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися