Як тернополянам платити за комуналку?

1359543373_taryfy-na-komunposlugyЯ завжди вчасно платила за комунальні послуги, аж поки вони не зросли. Коли нараховані суми були значні, звернулася по субсидію. Отримала. Але мені надійшла квитанція, де написано, що я переплачую. То як мені платити за комуналку? Може, зовсім не потрібно платити?», – зазначає тернополянка Галина Романівна.

На запитання відповідають спеціалісти департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, пише Вільне життя.

Українці, які мають право на отримання субсидії, все одно повинні самостійно погашати обов’язкову частину платежу за житлово-комунальні послуги. Державна допомога буде поширюватися на решту суми витрат.

Є громадяни, які отримують квитанції на оплату житлово-комунальних послуг, де значиться переплата, наприклад, 70 гривень. Тому в таких людей виникає закономірне запитання, чи треба в такому разі платити обов’язковий розмір платежу.

Згідно з постановою Кабміну №848 громадяни, які отримують субсидію, повинні вносити щомісячний платіж. Але якщо в результаті економного споживання послуг кошти перерахованої субсидії не були використані, то підприємство — постачальник послуги має зарахувати їх як оплату спожитих послуг, зокрема обов’язкової частини платежу в наступні розрахункові періоди.

Таким чином, частину субсидії, яка не була витрачена, можна витратити на обов’язковий платіж. Отже, якщо ви, Галино Романівно, економили газ, електроенергію і у вас на рахунку сума більша за необхідний платіж, то платити за послуги не потрібно, поки не вичерпається сума переплати.

Джерело: Вільне життя

Вам також може сподобатися