Тернополянам доведеться заплатити за кожен «зайвий» квадратний метр

ipoteka-na-zhile-v-drugom-regione-rossiiЗ 1 липня українці повинні отримати податкове повідомлення про суму нарахованого податку за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Податком обкладаються квартири площею більше 60 кв. м. і будинки площею, яка перевищує 120 кв. м. Варто зазначити, що податок встановлюють місцеві органи влади і може становити до 2% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр, а з 2016 – до 3%. Гроші від сплати податку на нерухомість будуть надходити до місцевих бюджетів.

“Кодексом передбачено, що ставки податку на 2015 рік для житлової нерухомості встановлюються на рівні до 2% від розміру мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр, що перевищує надану пільгу. Для нежитлової нерухомості на 2015 рік ставка податку до 1%. Тобто, при сплаті податку в 2016 році в рахунок мінімальна заробітна плата, яка була встановлена на 1 січня 2015 року – 1218 гривень “, – йдеться в повідомленні фіскальної служби, пише finance.

Так, за кожен “зайвий” квадратний метр житлової площі українцям доведеться заплатити максимально 24,36 грн, нежитловий – 12,18 грн. Наприклад, якщо у когось квартира загальною площею 80 кв. м., то податок сплачується тільки за 20 кв. м., які перевищують встановлену норму, і складе 487 грн.

У наприкінці 2015 року Верховна Рада прийняла Закон № 909 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України”. Відповідно до закону, оподаткуванню підлягають як житлова нерухомість, так і нежитлова (підвали, сараї, гаражі і т.і.).
Джерело: finance

Вам також може сподобатися