Для дослідження тернопільських підземель бракує коштів

2 Про це йдеться у відповіді на петицію щодо розробки туристичних маршрутів у підземеллях міста. Петицію «Провести дослідження тернопільських підземель та розробити відповідні туристичні маршрути» було зареєстровано два тижні тому.

“Повідомлення на тему існування підземель під Тернополем неодноразово з’являлися у ЗМІ. Після серії публікацій у пресі, у 1998 році у місті працювала ініціативна група ентузіастів-фахівців до якої входили архітектори, конструктори, спелеологи, будівельники. Але їм не вдалося провести дослідження через відсутність фінансування. В подальшому на вивчення даного питання в бюджетах міста чи області кошти також не закладалися.

На даний момент, офіційних документів про наявність підземель та їх схему немає. В останні роки дослідженням даного питання займалися науковці Тернопільського національного педагогічного університету, а також фахівці Тернопільська обласна інспекція охорони пам’яток історії та культури.

Тернопільська міська рада поділяє точку зору важливості дослідження підземель Тернополя. Однак, на даний момент, внаслідок обмеженості бюджету закласти кошти на відповідні роботи не є можливим. Тому пропонуємо для вивчення даного питання та можливості його реалізації залучити науковців та громадських активістів”, – зазначено у відповіді.

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися