Штам вірусу грипу “Мічиган” буде цього епідсезону найнебезпечнішим

hrypБільше 2,5 тисяч мешканців Тернопільщини захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції лише за минулий тиждень. Це на півтисячі більше, ніж у тиждень попередній. Така захворюваність для області сезонна, адже до епідпорогу ще далеко, кажуть медики, проте нагадують, як не поповнити кількості хворих.

За даними моніторингу, епідемічна ситуація в області стабільна і відповідає середньому рівню захворюваності для цієї пори року. За останній тиждень на Тернопільщині захворіло трохи більше 2,5 тисяч людей.

– Загальна захворюваність за останній тиждень склала 197 випадків на 100 тисяч населення, це 85% до порогових значень. Тобто, порогові значення ми ще не перетнули. Спостерігаємо ріст в порівнянні з попереднім тижнем на 7%. Відповідно, в нас зросла кількість дітей, питома вага серед усіх захворілих 60% складає, – розповідає лікар-епідеміолог ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Світлана Маціпура.

Кожного року епідеміологи складають плани груп ризику, які мали б щепитись від грипу. Цього року в такий план увійшло близько 5 тисяч осіб.

– Специфічною профілактикою і такою єдиною профілактикою грипу – це є вакцинація. Говоримо ми про те, що щорічно нам ВООЗ представляє перед кожним епідсезоном ті вакцини, які будуть актуальні у кожному епідсезоні. Бо віруси міняються. Відповідно, є певна мутація вірусів, і кожен раз цю ситуацію вивчають, і кожного року у нас є штами різні, і кожного року вони міняються, – каже завідувач відділу епіднагляду, спостереження та профілактики інфекційних хвороб ДУТОЛЦ МОЗ Марія Павельєва.

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я в епідемічному сезоні 2017/2018 років будуть циркулювати віруси грипу АH1N1 “Мічиган”, вірус грипу АH3N2 “Гонконг” і В “Брісбен”. Епідеміологи наголошують, “Мічиган” – новий для нашого регіону штам, тож невідомо, як він себе поведе. Тому застерігають: за перших симптомів хвороби не виходити з дому і не займатися самолікуванням, а викликати лікаря. Саме він має визначити, яке лікування для пацієнта буде найефективнішим.

– Першими заходами лікування є прийом противірусних препаратів. Як своєчасно їх прийняти, можна тамувати захворювання за 2-3 доби і температура піде на спад і може пройти у легкій формі, необов’язково застосовувати антибіотики. Но є люди, які мають супутні патології, похилого віку, діти недоношені, яким треба з перших діб давати антибіотики, щоб не усугубляти ускладнення, – розповідає головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст управління охорони здоров’я Олена Герасименко.

Епідеміологи радять і дітям, і дорослим, аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре їсти та одягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію чи вірус. Лікарі радять також уникати місць масового скупчення людей, а якщо вже захворіли – залишатись вдома.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися