Як жителі Тернопільщини обиратимуть собі лікарів після реформи?

likarsПісля ухвалення медичної реформи для мешканців Тернопільщини вибір сімейних лікарів буде повністю вільним і не залежатиме від місця реєстрації. Про це повідомляють в МОЗ України.

– Вибір сімейних лікарів буде повністю вільним. Він не залежатиме від місця реєстрації людини. Далі за направленням сімейного лікаря людина обирає спеціаліста вторинної ланки. У цій системі сімейний лікар є партнером людини, а фахівець вторинної ланки є партнером цього сімейного лікаря, – каже заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

За підрахунками МОЗ, лікар первинної ланки з 2 тис. пацієнтів отримуватиме на рік на свою практику близько 700 тис. гривен на рік. Людина, яка йтиме до лікаря вторинної ланки на власний розсуд, без рекомендації сімейного лікаря, повинна платити за це свої гроші. Це загальна практика різних країн світу.

Головний критик медреформи нардеп Ольга Богомолець вважає, що ухваленням закону про медреформу парламент офіційно позбавляє громадян доступу до лікарень у разі відсутності грошей. Однак в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголошує, що медичні послуги, які надаються на первинній ланці, після старту медреформи будуть безкоштовними для пацієнтів.\

Нагадаємо, що 8 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо проведення медичної реформи в державі. Реформа складатиметься з трьох етапів й розрахована на три роки. У другому читанні законопроект №6327 щодо медреформи має бути розглянуто парламентом вже у жовтні.
Джерело: Тернополяни

Вам також може сподобатися