МОЗ не рекомендує лікувати грип і застуду імуномодуляторами, вітамінами та сиропами

22901705_1584829321555141_1187593290_nЦентр громадського здоров’я МОЗ України склав перелік ліків, які не потрібно вживати у випадку ГРВІ чи застуди в дітей та дорослих

Не рекомендовані МОЗ України антибіотики, інтерферони, антигістаміни, противірусні препарати (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями), «імуномодулятори», «сиропи віл кашлю» (можуть бути шкідливі для дітей до 4 років), «комбіновані ліки від застуди», вітаміни та рослинні препарати.

«Погана новина в тому, що нема ефективних противірусних препаратів для лікування грипу та ГРВІ, які можна самому собі призначити та одужати від цього», говорить сімейний лікар Євгеній Гончар. Обговорюємо з ним опубліковані МОЗ поради.

«Імуномодулятори»

Вони є препаратами одночасно і з доведеною ефективністю, і з недоведеною. Коли йде мова про доведену, то це серйозні стани, захворювання. Імунна система, як годинник, а ми його намагаємося бити об стіл і казати: почни працювати краще, на жаль, це неправда.

«Комбіновані ліки від застуди»

Зазвичай там є якась діюча речовина, наприклад, парацетамол, яка дійсно знижує симптоми, але до неї домішують певні групи речовин, не факт, що вони мають доведену ефективність і є корисними.

«Сиропи від кашлю»

Вони можуть бути шкідливими не лише для дітей, а для всіх. Під час інфекції верхніх дихальних шляхів у бронхах виробляється слиз, який має відхаркуватись, це як захисний механізм. Коли ми використовуємо якісь засоби центральної дії, які діють на центральну нервову систему, ми не відхаркуємо і не кашляємо, в нас вони залишаються там, відбувається застій, це може провокувати пневмонію, бронхіт та інші захворювання.

Вітаміни

Це важлива річ для людини і вона має їх отримувати. Але зазвичай вона в достатній кількості отримує їх від харчування. Питання в тому, чи буде надмірне використання вітамінів або мікроелементів збільшувати якість життя, відкрите. Наразі вчені говорять, що ні, окрім деякі випадків (вагітні або групи ризику).

Як лікуватись?

Нормальний період захворювання на ГРВІ, грип — це сім днів. Якщо ви використовуєте озельтамівір за призначенням лікаря, це буде шість з половиною днів. Це найбільш ефективна терапія, яка зараз є у світі.

Якщо ми говоримо про вітчизняні або інші закордонні препарати, вони взагалі не мають доведеної ефективності, навіть про шість з половиною днів говорити не можна, тому це марне витрачання коштів.

Лікувати ГРВІ або грип можна, але це не лікування, а усунення симптомів. До прикладу, якщо у вас температура вище 38 градусів або сильно виражений больовий синдром, ви можете використовувати протизапальні препарати (парацетамол, ібупрофен).

Якщо у вас нежить, можете робити сольові розчини, якщо нежить дуже сильний, можете використовувати оксиметазолін.

Якщо у вас болить горло, можете використовувати льодяники зі знеболенням, полоскати горло. Це зніме симптоми, але в будь-якому випадку ви будете хворіти цей час, що етіологічно має відбутися.

На своїй сторінці у Фейсбуку Уляна Супрун написала, що заохочує медиків користуватися міжнародними протоколами, де зібрані найбільш дієві нині методи лікування пацієнтів.

Джерело: hromadskeradio.org

Вам також може сподобатися