У ТНПУ обрали нового ректора

60989-800x521Вибори ректора Тернопільського національного педагогічного університету завершилися перемогою Богдана Буяка. Усього на виборчу дільницю прийшло майже 95% працівників та студентів навчального закладу, які мали право голосу. Із них кандидатуру Богдана Буяка підтримали 564 виборці.

– У процесі голосування взяли участь 614 із 649 виборців, – повідомив Анатолій Григорук, голова Оргкомітету з виборів ректора ТНПУ. – Це становить 94,6% від загальної кількості тих, хто мав право голосу. «За» Богдана Буяка висловилися 564 особи, «проти» були 33. Невикористаних бюлетенів залишилось 35. Перед початком підрахунку голосів їх погасили. Ще 17 бюлетенів визнали недійсними. Від виборчої комісії не надходило зауважень чи скарг, які були б надані кандидатом на посаду ректора університету, спостерігачами. Відповідно до Положення про порядок проведення виборів ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, ректором університету обрано доктора філософських наук, професора Буяка Богдана Богдановича, який отримав 91,86% голосів виборців. Протокол про результати голосування ми маємо надіслати у Міністерство до 15 листопада. Відповідно до законодавства, рішення про призначення нового ректора у Міністерстві мають прийняти до 8 грудня 2017 року.

Поки триватиме процедура призначення нового ректора, керуватиме навчальним закладом багаторічний ректор Володимир Кравець. Його контракт завершився 17 жовтня, то ж до призначення нового керівника він є виконуючим обов’язки. У день виборів він зазначив, що бажає своєму наступнику бути кращим ніж він та зробити більше. А ще розповів, яким має бути керівник вищого навчального закладу.

– З високо піднятою головою залишаю це місце, це усвідомлений крок, – каже Володимир Кравець. – Це була робота на перспективу, ми давно працювали з людьми, які могли б замістити мене. Новий ректор перейме все хороше, що було, і як людина зовсім іншої генерації привнесе багато цікавого та нового. Своєму наступнику я бажаю стати кращим і зробити більше. Він має бути оптимістом, бо якщо є частка песимізму, то ніколи вперед не поведеш, тим більше такий кваліфікований колектив. Має бути стресостійким, тому що людина, яка піддається навіть невеличким негативним емоціям, як правило, робить помилки. Повинен мати почуття гумору, ніколи не оглядатися на минуле тому, що там уже нічого не змінити. А в нашій сьогоднішній ситуації також не сильно забігати вперед , оскільки треба жити так, щоб колектив відчував, що немає зупинок у розвитку, що при всіх труднощах ми все-таки стоїмо твердо на ногах.

Після оприлюднення результатів виборів Богдан Буяк подякував колективу університету за належну організацію виборчого процесу, а виборцям за те, що продемонстрували свідоме ставлення до спільної справи.

– Нас чекають не прості, але, сподіваюсь, дуже цікаві часи розвитку системи вищої світи в Україні і світі, – зазначив Богдан Буяк. – Колектив університету завдяки нашій спільній позиції повинен утримати традиційну першість серед закладів вищої освіти.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися