Діти з Дніпропетровщини взяли участь в екскурсійно-пізнавальній подорожі Тернопільщиною

phoca_thumb_l_937_4Патріотичну екскурсійно-пізнавальну подорож до Тернопільщини  під гаслом „Схід і Захід разом” організував наприкінці листопада Тернопільський обласний комунальний  центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді для 26-ти  вихованців Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва.
Програма патріотичної екскурсійно-пізнавальної подорожі до нашого краю, з неймовірними краєвидами та старовинними замками, була дуже насиченою і різноманітною. Вихованці гуртків з Дніпропетровщини відвідали підземні скарбниці Подільського краю – єдиний в Україні музей-печеру Вертеба, що відіграла надзвичайно важливу роль у відновленні древньої історії світу і посідає особливе місце серед усіх пам’яток трипільської культури, а також  печеру Кришталева – одну з найбільших гіпсових печер Європи.
Не залишили байдужими вихованців Центру колекції Борщівського краєзнавчого музею, найважливішими серед яких є: археологічна (унікальні матеріали трипільської культури); етнографічна (стародавні вишиті борщівські сорочки); мистецька (твори українських художників, передані Міністерством культури України, твори місцевих художників); нумізматична; колекція Борщівської чорної вишитої сорочки кінця XIX — поч. XX ст; оригінальними експонатами відображено події І та ІІ світових воєн. Вразили і зацікавили дітей діорама «Битва за Тернопіль», що відтворює вуличні бої в центрі міста, та стенди з матеріалами про громадянський подвиг наших сучасників-учасників АТО.
В історії України було чимало важких сторінок. Одну з них наочно демонструє найбільший в Україні Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Камери та карцери, знаряддя тортур передали дітям історію національно-визвольної боротьби на теренах Тернопільщини.
Цікаві оглядові екскурсії познайомили гуртківців з культурними та духовними пам’ятками Тернопілля: Микулинецьким замком, Троїцьким костелем, незвичайної краси Марійським духовним центром в с. Зварниця. Діти відвідали скельний монастир, пройшли Хресною дорогою та завітали до церкви Св. Онуфрія в мальовничому селі Рукомиш Бучацького району.  В місті Збаражі, що знаходиться в 24 км від Тернополя, гуртківці відвідали старовинний Збаразький замок – основний осередок національного заповідника “Замки Тернопілля”, стіни якого й досі пам’ятають національно-визвольну війну і облогу Богдана Хмельницького.
Екскурсійно-пізнавальна патріотична подорож до Тернопільської області не лише познайомила дітей Дніпропетровщини з унікальною історико-культурною спадщиною України, але й спонукала ще більше любити та дізнаватися про свою Батьківщину.

Вам також може сподобатися