Жителям Тернопільщини безкоштовно видадуть картки для отримання медичних та соціальних послуг

1513670977-76565a38d953ec850В обласному управлінні охорони здоров’я зараз працюють над створенням електронної картки, якими планують забезпечити всіх жителів області.

Лікарі швидкої, які приїдуть, зможуть просканувати QR-код на карті і отримати максимум інформацію про пацієнта.

“Карти людям дамо безкоштовно, видаватимуть їх в поліклініках, – розповів в інтерв’ю УНІАН
начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук. – Потім з цією карткою пацієнт приходитиме на прийом до сімейного лікаря. В цій картці буде зазначено прізвище, ім’я та по-батькові, група крові, контактні дані особи, з якою можна зв’язатися, якщо власник картки втратив свідомість. А також інформацію, якщо у нього є алергія на якісь препарати. Собівартість картки – 4,6 грн. Це не є дорого. Але якщо взяти кількість населення Тернопільщини, то для її впровадження нам потрібно орієнтовно 5 млн грн. Плануємо втілити цей проект за рахунок спонсорів, які зможуть розмістити на картці свої логотипи. Щоб люди отримали безкоштовно ці картки. Плануємо забезпечити ними жителів області до середини наступного року. Також плануємо підв’язати до цієї картки соціальні послуги, подібно до «Картки тернополянина», яку роблять у місті”.

Богайчук також розповів, що завдяки впровадженій нещодавно мультимедійній системі для диспетчерської служби вдалося врятувати трьох осіб, які після дзвінка на швидку втратили свідомість.

“Завдяки локалізації виклику на карті вже врятували життям трьом людям. Як тільки встановили систему, в районі Кутківціву лісі чоловіку стало погано, він встиг зателефонувати. Знайшли його завдяки системі. Він був інсулінозалежний, втратив свідомість. І потім було ще два аналогічні випадки. Тепер після звернення на 103 окрім номера телефону ми маємо місце, звідки телефонували. І якщо людина втратила свідомість, карета швидкої допомоги все дно до неї доїде і надасть допомогу”, – запевнив Богайчук.

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися