До 1 вересня 2018 року інклюзивно-ресурсні центри мають бути створені у кожному районі області
Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про освіту» та Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 №545 «Про затвердження положення про інклюзивно-ресурсний центр» в області мають бути створені інклюзивно-ресурсні центри. На цьому наголосила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома під час щотижневої скайп-наради з головами РДА та ОТГ.
За її словами, мета інклюзивно-ресурсних центрів – це надання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Їх створюють на заміну психолого-медико-педагогічних консультацій.
Дані центри, як пояснила Ольга Хома, можуть створюватися з юридичною особою в об’єднаних територіальних громадах, районах, районах у місті та в містах. Засновник створює в об’єднаних територіальних громадах, районах один центр з розрахунку не більше як на 7 тис. дітей та не більше, ніж на 12 тис. дітей у містах та містах обласного значення. Відтак, до 1 вересня 2018 року інклюзивно-ресурсні центри мають бути створені у кожному районі області.
«Об’єднаним територіальним громадам, у яких є 1 тисяча дітей, немає потреби створювати інклюзивно-ресурсні центри. У такому випадку це питання потрібно узгодити і створити інклюзивно-ресурсний центр один на район. Тим більше, що центри фінансуватимуться з державного бюджету, адже на інклюзивну освіту спеціально виділяється освітня субвенція. З цієї субвенції можна спрямовувати кошти на зарплату помічникам вчителя та працівників інклюзивно-ресурсних центрів», – зазначила Ольга Хома.
Водночас, вона поінформувала, що в області при інституті післядипломної освіти буде створений ресурсний центр, який надаватиме тільки методичні послуги.