За вихідні від мобільних злодіїв постраждали троє неповнолітніх
Дві крадіжки та одне шахрайство з мобільним телефоном зареєстрували 5 та 6 травня працівники поліції Тернопільщини. Телефони втратили неповнолітні мешканці Тернополя та Кременця.
У 9-річної тернополянки злодій спритно поцупив телефон на дитячому майданчику. Дівчинка залишила рюкзак з мобілкою на лавці, звідки його і витяг невідомий. Ще один телефон у 12-літнього хлопчини викрали у міському парку. Він, розраховуючись в торговому кіоску, необачно поставив телефон на прилавок. Допоки чекав на приготування їжі, телефон непомітно викрали.
Обшахраюввав незнайомець ще одного неповнолітнього мешканця райцентру Кременець. Невідомий попросив 13-літнього хлопчину здійснити дуже терміновий дзвінок. Декілька хвилин вдавав, що розмовляє, а тоді втік з чужим ґаджетом в руках.
Такі випадки непоодинокі. Тому купуючи дитині мобільний телефон, не забудьте навчити її правил безпечного користування. Поясніть, що телефон не можна носити у зовнішній кишені верхнього одягу, сумки чи рюкзака. Не слід залишати телефон у загальнодоступних місцях – роздягальнях, їдальнях, на дитячих майданчика, ставити на столику в кафе та прилавках магазинів. Там їх легко поцупити, а потім важко знати.
Не бажано користуватися мобілкою без потреби в людних місцях. Поясніть дітям, що дорогий телефон – приманка для зловмисників, його можуть просто вирвати з рук, або ж шахрайським способом заволодіти, наприклад під приводом терміново зателефонувати. Тому попередьте, що давати до чужих рук мобільний не слід, навіть якщо чоловік представлятиметься поліцейським.
Батькам варто подумати двічі, перш ніж купувати дитині дорогий мобільний телефон. Навіть найпростішої моделі буде достатньо, аби ваш школяр був на зв’язку.