На Підгаєччині заради хати онука підробила заповіт
Випробування майном не кожний може витримати. І дехто заради нерухомості готовий навіть порушити закон.
Фабула цієї справи проста. У невеликому селі на Підгаєччині в одній родині підростали син із дочкою. Діти подорослішали, батьки зістарились, а невдовзі посивіла жінка залишилася одна. І син вирішив забрати стареньку матір до себе, у нову хату в сусідньому районі.
Вдячна бабця вирішила скласти заповіт і відписати все своє майно онуці Марійці, доньці сина. Відтак наприкінці червня 2011 року вони утрьох прийшли до сільської ради. Секретар належно оформила документ, вголос прочитала його і дала пенсіонерці на підпис. Зважаючи, що бабця була неграмотною, заповіт всупереч закону підписала онука. Хоча відповідно до ч.1 ст. 358 КК України, це є підробкою документа.
Декілька років потому, в січні 2016-го, після смерті бабці Марія звернулася до нотаріуса з проханням відкрити спадкову справу й надала підроблений заповіт. Тобто використали підроблений документ. Такі дії підпадають уже під ч. 4 ст. 358 КК України і передбачають: штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на півроку або навіть 2 роки обмеження волі.
Зрештою, органи влади так ніколи б і не дізналися про підробку, та інша онука, Оксана (нагадаю: у старенької була ще й донька), добре пам’ятала, що бабця не знала грамоти і під час шкільних канікул вона постійно читала їй листи, надіслані дядьком, тож звернулася до суду.
Проведена судова експертиза підтвердила, що підписи під заповітом підроблено: насправді документ підписала саме Марія. Відтак ображена Оксана звернулася до Бережанського районного суду і Феміда визнала Марію винною у фальшуванні та оштрафувала на 8 тис. 500 грн. Оскільки судом визнано, що підпис під заповітом підроблено, то й документ не є дійсним. І тепер усю батьківську спадщину потрібно ділити на двох.
P.S.: Імена дійових осіб з етичних міркувань змінено.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик “Номер один”