На Тернопільщині розцвіла небезпечна рослина

116875940_2778546889089196_4247894384153871384_oУпродовж останніх 20 років узбіччями доріг Тернопільщини шириться виходець із Північної Америки золотарник канадський (Solidago canadensis L.). Це небезпечна алергенна й шкідлива рослина.

Вчені вважають, що він — один із найбільш агресивних заносних видів рослин.

Це трав‘янистий багаторічник заввишки до 2 метрів, золотисто-жовті невеликі квітки якого зібрані в дрібні кошики, що утворюють густу широку волоть пірамідальної форми. Завдяки цьому його дуже легко можна помітити: цвіте в кінці липня на початку серпня.

Пилок золотарника може викликати сильні алергічні реакції. Агресивному поширенню в наших краях золотушника канадського сприяють кілька чинників: відсутність рослин-конкурентів; до 100 тисяч насінин зі схожістю до 95% із кожного куща; здатність кореневої системи до самостійного розростання та вироблення інгібіторів – речовин, які пригнічують ріст інших рослин.

Разом із місцевими рослинами зникає більшість звичних для даної місцевості видів комах, птахів, дрібних ссавців. Таким чином, займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює її рослинний і тваринний світ.

Джерелом насіння цього заносного виду є присадибні ділянки, де його вирощують як декоративну, медоносну та лікарську культуру. Звідти золотарник поширюється на прилеглі луки, пасовища, вигони, узлісся, лісові галявини, пустирі, швидко захоплюючи нові землі.

Щоб позбутися від шкідливого бур’яну на ділянці, потрібно: викопувати рослини, не допускати плодоношення, скошувати 3 – 4 рази за сезон, допомагає обробка гербіцидом.

Вам також може сподобатися