На котельні, що на вул. Живова, 12, встановлюють сучасні високоефективні котли

modernizatsiya-kotelni-na-vul_-givova-12-serpen-2020-2Цими днями у Тернополі продовжуються масштабні роботи з технічного переоснащення та реконструкції котельні, що на вул. Живова, 12.

Модернізація обладнання тут проводиться в рамках одного з найбільших проєктів, що наразі впроваджується у місті – проєкту з реконструкції мереж теплопостачання і подачі гарячої води. Після завершення робіт до житлових будинків, що обслуговуються даною котельнею, надходитиме цілодобова гаряча вода.

Зі слів головного інженера КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Віталія Грубенюка, котли та насосне обладнання за час експлуатації вичерпали свій ресурсний термін і були уже застарілими та фізично зношеними, що призводило до енергозатратності.

«В рамках масштабного проєкту на цій котельні нам вдалося повністю оновити насосне обладнання, тож тепер тут встановлено два сучасних мережевих насоси WILO марки SCP 200/390HA-110/4 та підживлювальний WILO марки HELIX VE407-1/16/E/KS, – додає Віталій Грубенюк. – Передбачено також встановлення чотирьох газових жаротрубних водогрійних котлів відомого бренду Viessmann тепловою потужністю Q=5000 кВт кожен, які обладнані газовим пальником фірми «Riello». Підживлення мережі передбачається водою, що надходить з існуючого водопроводу, попередньо пом’якшеною в двоступеневій установці пом’якшення фірми LWT, яка працює в автоматичному режимі».

Важливо, що після модернізації робота котельні стала повністю автоматизована і виконується без обслуговуючого персоналу.

Як наголошує міський голова Тернополя Сергій Надал, за рахунок встановлених сучасних високоефективних котлів та пальників європейського виробництва, вдасться зменшити споживання газу до 20%, а електроенергії – на понад 40%, а це позитивно вплине на тариф, адже відповідно до цієї економії та при умові, що ціни на енергоносії не зростуть, тариф можна буде коригувати у меншу сторону.

«Вартість технічного переоснащення та реконструкції однієї котельні складає близько 1 млн. доларів, а в рамках проєкту передбачено до кінця року провести повну модернізацію котлів та насосного обладнання загалом на п’яти котельнях в місті, а ще на чотирьох котельнях – замінити пальники на сучасні європейського виробництва, які допоможуть автоматизувати процес горіння, – додає Сергій Надал. – Оскільки роботи ці надзвичайно дороговартісні, реконструкція котелень проводиться в рамках співпраці з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, яка розпочалася ще в минулому році. Тоді нам вдалося провести повну реконструкцію котелень на масивах «Східний» та «Сонячний»».

Вам також може сподобатися