Бюджет громади Тернополя за І півріччя 2020 року виконаний на 92,6%

byudget-ternopil-pf-8-vsczwsd-21-08-2020На 54-ій сесії Тернопільської міської ради депутати затвердили рішення «Про виконання бюджету Тернопільської міської ради за І півріччя 2020 року». Відповідно до документу, за цей час із запланованих 1 153,9 млн.грн до бюджету громади надійшло 1 068,4 млн.грн. Виконання плану за 6 місяців становить 92,6 відсотки.

«Основним джерелом загального фонду, який займає 64,0 відсотки у його власних доходах залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), – розповідає міський голова Сергій Надал. – Вагомими дохідними джерелами загального фонду бюджету залишається податок на майно (плата за землю, транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки), акцизний податок, єдиний податок, плата за надання інших адміністративних послуг».

Слід зазначити, що невиконання запланованих показників спостерігається у більшості доходів бюджету. Насамперед, це спричинено несприятливим впливом на економіку низки карантинних заходів, запроваджених з другої половини березня у зв’язку із пандемією коронавірусу, що призвело до зниження ділової активності, зупинки діяльності або переводу на особливий режим роботи певних підприємств, установ та організацій, скорочення персоналу, а також наданням пільг (по платі за землю, податку на нерухомість, єдиному податку) з метою підтримки суб’єктів господарювання.

«Кошти, які надійшли до бюджету громади за І-ше півріччя 2020 року, дали можливість в цілому забезпечити виконання видаткової частини бюджету до річного плану на 42,3 відсотки та спрямувати на фінансування галузей – 1 050,6 млн.грн. За рахунок отриманих коштів профінансовано заклади освіти на 521,8 млн.грн, охорони здоров’я – на 130,4 млн.грн, культури – на 25,7 млн.грн, соціального захисту – на 39,9 млн.грн, на утримання житлово-комунального господарства – на 110,2 млн.грн., фізичну культуру і спорт – на 20,0 млн.грн.», – додає міський голова.

Вам також може сподобатися