Розпочинається прийом проектів на Громадський бюджет 2021 у Тернополі

byudget-uchasti-ternopil-27-08-2020-1З 1 до 30 вересня триває прийом проектів на Громадський бюджет 2021 у Тернопільській міській територіальній громаді. На наступний рік для реалізації проектів жителів громади з міського бюджету виділено 15 731 599 гривень.

Увага! Впродовж місяця будуть проводитися онлайн-консультації для авторів, які мають бажання подати проект на Громадський бюджет 2021. Про дату та час зустрічі буде додатково інформуватися на сайті Тернопільської міської ради у розділі «Новини» та на сторінці міської ради у Facebook.

Надаємо відповіді на найпоширеніші питання:

1.Хто може подати проекти? 

Проект може подати будь-яка особа, віком від 16-и років, особа без громадянства або іноземець, які мають дозволи на постійне проживання на території України.

2.Скільки проектів може подати один автор?

Один автор може подати 1 великий та 1 малий проект.

3.На яку суму можна подавати проекти? 

Проекти можуть бути або малими (сума від 1 000 грн. до 300 000 грн.) або ж великими (від 300 000 до 1 450 000 грн.).

Загальна сума, яку виділяють з міського бюджету на проекти у 2021 році, становитиме 15 731 599 грн. З цієї суми 70% коштів будуть спрямовані на великі проекти, 30% – на малі проекти. Проекти-переможці визначаються за результатами голосування, яке триватиме з 26 жовтня по 9 листопада 2020 року.

4. Які вимоги до проектів, які подаються на Громадський бюджет 2021?

o Загальнодоступний характер, тобто вільний, безкоштовний доступ та вільне безкоштовне користування усіма бажаючими результатами проекту.

o   Проект повинен бути спрямований на покращення інфраструктури громади.

o   У випадку, якщо проект передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності фізичної та/або юридичної особи.

5. Яким чином подати проект?

o   Вам необхідно заповнити бланк проекту з 1 по 30 вересня та подати його:

o  або через портал https://budget.e-dem.ua/6110100000 самостійно

o або у паперовому вигляді, принісши проект у Центр надання адміністративних послуг (вул. Острозького,6) та подавши електронну копію.

Бланк для заповнення проекту ви знайдете:

o   На порталі https://budget.e-dem.ua/6110100000

Зверніть увагу! До проекту додаються кошторис, графічні матеріали, візуалізація тощо. У випадку, якщо ви подаєте проект через Центр надання адміністративних послуг у паперовому вигляді, ви повинні надати заповнений бланк проекту разом з графічними матеріалами також у електронному вигляді (наприклад, на флешці. Адміністратор скопіює інформацію та віддасть ваш цифровий носій).

o  Після подачі проекту впродовж 7-ми днів автор повинен підтвердити підтримку поданого проекту не менше, аніж 15-ти голосами жителів громади.

Яким чином це відбувається:

o Після подачі проекту (орієнтовно впродовж однієї доби) ваш проект з’являється на порталі https://budget.e-dem.ua/6110100000

o Після цього модератор системи сконтактує з автором та розповість про подальший алгоритм.

o Впродовж тижня ви збираєте 15-ть голосів друзів та знайомих на підтримку вашого проекту. Після чого проект попадає на розгляд Номінаційного комітету на відповідність чинному законодавству.

Зверніть увагу! Непідтримані проекти 15-тьма голосами до розгляду не допускаються!

o Дату, час та місце розгляду проекту Номінаційним комітетом буде повідомлено автору, щоб він, за бажанням, міг бути присутнім при його розгляді.

o  Отримавши позитивну оцінку Номінаційного комітету, проект буде допущений до голосування.

o Переможцями будуть визначені проекти у кожній з номінацій (серед малих та серед великих) рейтинговим голосуванням. Тобто ті проекти, які наберуть більшу кількість голосів (до вичерпання обсягу запланованих коштів), будуть реалізовані у 2021 році.

Зверніть увагу! Проекти, які наберуть менше 300 голосів (для малих) та 500 голосів (для великих) не будуть допущені до реалізації.

Вам також може сподобатися