Для жителів Тернопільщини покупки в мережі – Інтернет закінчилися втратою коштів

71-mainПрацівники Тернопільської поліції майже не щодня документують нові факти шахрайств вчиненні щодо мешканців області. Всіх потерпілих, які покували в мережі – Інтернет об’єднує той факт, що громадяни здійснювали повну передоплату за товар, а бажаного так й не отримували.

Від такого роду злочину потерпіло двоє людей: тернополянин та жителька Заліщицького району. Вони знайшли в Інтернеті оголошення про продаж бажаного майна. Всі продавці просили здійснити повну передоплату за товар. Потерпіла втратила 6000 гривень, за які мала отримати певну кількість заготовленої деревини, а от мешканець обласного центру оплатив понад 7000 гривень за покупку побутової техніки. Як тільки громадяни здійснювали транзакції, продавці видаляли дописи й вимикали телефони.

За даними фактами правоохоронці розпочали досудові розслідування відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

• завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
• нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
• не здійснюйте оплату в обхід системи. Якщо сайт пропонує здійснити онлайн-оплату через банківські сервіси, а продавець наполягає на переказі грошей на картку, це одна з ознак шахрайства;
• читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Вам також може сподобатися