Передсвяткові рейди: поліцейські перевіряють законність торгівлі хвоєю та піротехнікою

jalНапередодні новорічно-різдвяних свят правоохоронці проводять превентивні заходи, метою яких є недопущення несанкціонованої вирубки та реалізації хвої. Працівники поліції у складі мобільних груп перевіряють торговельні майданчики, ринки, та інші місця торгівлі ялинками.

Реалізатори хвойного товару при собі зобов’язані мати відповідні документи. Недобросовісні продавці часто вдаються до хитрощів: продають немарковані дерева або на чіпі відсутній штрих-код, без номеру хвойного дерева.

Правоохоронці з’ясовують, звідки доставлені хвойні дерева, перевіряють відповідне маркування, застерігають торговців від здійснення торгівлі у заборонених місцях.

Попит на новорічних красунь, як зазначають самі мешеканці міста є завжди.

Поліцейські перевіряють і місця продажу невід’ємної новорічної атрибутики – святкової піротехніки. Різні салютні установки, фонтани, хлопавки та бенгальські вогні мають мати дійсний термін придатності, наявність дозвільних документів і їх сертифікацію. А продавці мають дотримуватися інструкції зберігання піротехнічних засобів. Придбана в нелегальних точках продажу піротехніка може бути небезпечною.

Поліцейські закликають громадян відповідально ставитися до придбання товару, що створює святковий настрій. Навіть сертифіковані феєрверки при порушенні правил перевезення і зберігання можуть стати вибухонебезпечними і завдати травм.

Варто пам’ятати: з липня 2014 року у Тернополі прийняте рішення про заборону та використання піротехнічних засобів через військові дії на Сході України. Дане рішення дійсне досі, тому феєрверки та інші піротехнічні засоби в межах міста — під забороною.

Профілактичні рейди триватимуть до завершення Різдвяних свят.

Вам також може сподобатися