Інтернет-шахраї збагатилися за рахунок жителів Тернопільщини на суму понад 30 000 гривень
Для п’ятьох мешканців області покупки в мережі Інтернет закінчилися відкритими кримінальними провадженнями. Люди здійснювали попередню оплату й мали отримати бажане майно, однак аферисти зникали з привласненою готівкою.
Всі заявники потерпіли від аналогічної схеми. Спершу вони знаходили актуальну для них інформацію про продаж. Ціни зазвичай були помірними, що й дуже манило покупців. Після телефонних дзвінків з продавцями, останні просили переказати кошти за товар, після чого за допомогою служби доставки вони мали отримувати бажане. Однак як тільки кошти надходили на банківські рахунки пройдисвітів, вони зникали з легко заробленими грішми.
Так жителька Борщівського району переказала завдаток в розмірі 1000 гривень за музичний синтезатор, мешканець Копичинців мав намір придбати зернову суміш за яку переказав 1327 гривень. Ще двоє потерпілих купували автомобільні деталі, які аферисти оцінили в 10160 та 1300 гривень, а от 20-річна тернополянка поповнила кишені невідомих аж на 20000 гривень за неіснуючий одяг.
За всіма фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження згідно статті 190 Кримінального кодексу України.
Аби вберегти й захистити себе від шахраїв, забезпечити безпечну купівлю в Інтернеті, найкраще це:
відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При такій формі розрахунків можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він вас не влаштував.
Наступне – повернення оплати через банк. Якщо Ви вже оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар , – зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування.
Ще одне. Якщо ви стали жертвою Інтернет-шахрайства – не зволікайте, звертайтеся у в поліцію.