18fb04a8eeecc050fc0a7a493f3f2512a50d44a1В Україні пропонують штрафувати за неправильно встановлені кондиціонери на будівлях. Якщо прилад капне конденсатом на фасад, асфальт або на перехожих, то це обернеться штрафом у розмірі 1700 гривень.

Запрацюють правила, якщо нардепи підтримають зміни своїм голосуванням. Для чого це потрібно, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

“Ось, подивіться: позаду мене класичний фасад українського будинку з родзинкою у вигляді кондиціонерів, який просто виведений на вулицю. Саме тому, прогулюючись українською вуличкою, можна зловити не дуже приємні краплі на голову. авді, проблема кондиціонерів не тільки в цьому. Цілий законопроєкт стосується лише однієї маленької деталі”, – розповідає журналіст.

Безладно вивішені кондеціонери на балконі – незаконні, пояснив інженер-проєктувальник Дмитро Макагон.
“Естетично – це погано. Архітектор задумував один вигляд фасаду, а люди самовільно його змінюють. Це ще й пошкодження фасаду, пошкодження його герметичності. Туди може потрапляти вода. Насправді, крім естетики дуже багато нюансів. Змінювати фасад самовільно не дозволяється, за нашими нормами, законами. Утім, це не карається, тому все це роблять”, – каже він.

Наприклад, у Данії ніколи не повісять кондиціонер на зовнішню стіну. Справа у тому, що будь-яка зміна фасаду має погоджуватись. Але ж і без кондиціонерів не обІйдешся. Саме тому варто, наприклад, встановлювати кондиціонери централізовано, на однаковій відстані, а також закривати спеціальними решітками. Тоді й фасад не спотворюється.
Фахівець називає ще кілька способів, які він сам використовує під час проєктування будинків.
“Ставите зовнішній блок на території, яка вам належить. Фасад вам не належить, а балкон належить.Тому чому б, приміром, не поставити на підлозі. Це впринципі не займе багато місця. Крім того, естетика будинку залишиться така, яка вона має бути”, – каже Дмитро Макагон.

Слід зауважити, що цей варіант підходить для тих, у кого відкритий балкон. У Європі частіше використовують інший спосіб. Так, там на фасадах будівель немає білих коробок. “Натомість у подвір’ях видно кондиціонери. Натомість за фасади, які виходять на вулицю, місто так би мовити бореться. Намагається їх зберігати”, – пояснив інженер-проєктувальник.
В Україні теж почали боротися за вуличні фасади. Але поки поодинці – руками власників квартир за їхньої ініціативи.