В одному із дитячих садочків Тернополя зафіксували спалах кишкової інфекції

shkolu-ternopil-2-750x375Про спалах гострої кишкової інфекції в одному із дитячих садочків Тернополя сьогодні, 18 лютого, повідомили на сторінці ДУ “Тернопільський ОЛЦ МОЗ України” у соціальній мережі «Фейсбук».

Цей спалах, на думку медиків, спричинений ротавірусом. Постраждали відразу кілька дітей. Усі потерпілі є вихованцями однієї групи дошкільного навчального закладу. Щоправда, номер закладу у повідомлені не вказаний, як і точне число хворих.

У дописі йдеться (цитуємо): «…Спеціалісти ДУ “Тернопільський ОЛЦ МОЗ України” розпочали епідрозслідування. З метою локалізації і ліквідації спалаху, встановлення джерела, ймовірних факторів передачі інфекції, причин та обставин, що сприяли виникненню інфекційного захворювання, здійснили відбір матеріалу для лабораторного дослідження, організували комплекс протиепідемічних заходів, а також – провели заключну дезінфекцію».

До речі, ротавірусна інфекція (англ. Rotaviral enteritis — ротавірусний ентерит) — інфекційна хвороба вірусного походження. Така недуга є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, у немовлят і маленьких дітей, повідомляє«Вікіпедія». Найпоширенішим, на думку експертів, є ротавірус A — він є причиною понад 90% випадків заражень людини.

Вам також може сподобатися