Тернопіль посів перше місце у рейтингу найкомфортніших міст України 2021

ternopil---naykomfortnishe-misto-ukraini-2021Днями український тижневик «Фокус» оприлюднив 13-й Рейтинг найкомфортніших міст України 2021.

За результатами дослідження, серед 24 найбільших міст лідерство та статус «Найкомфортнішого міста України» здобув Тернопіль.

Друге місце в рейтингу посів Івано-Франківськ, а трійку лідерів замкнув Хмельницький. Київ опинився на сьомому місці, Львів – на п’ятнадцятому.

За основу дослідження редакцією бралися результати Сьомого муніципального опитування, підготовленого соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

У 2021 році, крім традиційних економічних, освітніх та екологічних показників, враховано було і суб’єктивне сприйняття мешканцями своїх міст.

У порівнянні з попереднім роком, цьогоріч Тернопіль значно покращив свої показники та піднявся на чотири позиції, отримавши найвищий бал – 84,7.

Лідерську позицію Тернополю принесли найвищі бали (10 з 10 максимальних) за два екологічних показники: кількість викидів основних забруднювальних речовин в атмосферу та кількість небезпечних відходів I-III класів у розрахунку на одного жителя. До відходів I класу — надзвичайно небезпечних — відносяться, наприклад, прилади, що містять ртуть, до відходів III класу — помірно небезпечних — відносяться, наприклад, моторні масла.

У категорії «Економіка» дев’ять балів із десяти максимальних місто отримало за критерії: «Середня вартість житла у новобудовах», «Умовна вартість продуктового кошика» та «Середня вартість оренди однокімнатної квартири», які, відповідно, є одними з найнижчих в Україні.

Ще 9 балів (з 10 максимальних) місту принесли показники середньої очікуваної тривалості життя при народженні у 2019 році.

Як відзначили експерти видання Фокус, позитивом для Тернополя є також те, що у місті активно ремонтуються дороги, облаштовуються тротуари, велодоріжки та освітлення.

Велике значення для жителів та гостей міста відмітили також зведення «Водної арени Тернопіль», яка на високому рівні може приймати міжнародні водні змагання та помістити 1 тис. глядачів. У серпні, тут, зокрема, пройшли етапи чемпіонату світу з водно-моторного спорту, в яких брали участь команди з 15 країн світу.

Нагадаємо, відповідно до результатів сьомого всеукраїнського муніципального опитування, понад 70% мешканців вважають Тернопіль сучасним та розквітаючим містом.

Вам також може сподобатися