У Тернополі відкрили кімнату кризового реагування для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства

krizova-kimnata-ternopil-19_10-1419 жовтня у Тернополі відбулося відкриття кімнати кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Кризову кімнату відкрито в межах проєкту «Трамплін до рівності», за реалізації Тернопільською міською радою спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), БФ «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки Уряду Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.

В офіційному заході з нагоди відкриття взяли участь Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, міський голова Тернополя Сергій Надал, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська, представники Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та представники Тернопільського благодійного фонду «Карітас».

«У Тернополі, як і в інших містах України та Європи, на жаль, поширені випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства. Тому для нас є надзвичайно важливим, щоб постраждалі громадяни отримували належну психологічну, медичну та соціальну допомогу, а також, при потребі, мали надійне місце для безпечного тимчасового прихистку від кривдників. І сьогодні таке місце відкривається у Тернополі – це Кімната кризового реагування, де створено всі необхідні умови для комфортного тимчасового проживання, включаючи перебування з дітьми – відзначив Сергій Надал. – Я дякую п. Хайме Надалю, нашим надійним міжнародним партнерам – Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Уряду Швеції за підтримку та супровід проєкту, нашому партнеру «Карітас» за участь та спільне успішне відкритя такої необхідної для міста Кризової кімнати».

В свою чергу, п. Хайме Надаль відзначив активну позицію міської влади та громадських організацій Тернополя у питаннях попередження та зменшення негативних наслідків домашнього і гендерного насильства та висловив вдячність усім, хто долучився до створення та відкриття у місті Кімнати кризового реагування.

Основними завдяннями Кризової кімнати є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнтів до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства – соціальних служб, медичних та юридичних установ.

Кімната відповідає усім санітарно-гігієнічним нормам, має комфортні умови перебування – тут облаштовано кухню та все необхідне для тимчасового проживання, а також вона пристосована для перебування осіб з інвалідністю.

У кімнаті кризового реагування можна отримати прихисток від кривдників на період від 10-ти до 20-ти днів, а також психологічну та юридичну допомогу.

Щоб скористатися послугами Кризової кімнати, постраждалим від насильства необхідно звернутися до поліції або соціальних служб. Адреса кімнати не розголошується з метою безпеки.

Додаткова інформація:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей.

Проєкт «Трамплін до рівності», що фінансується Швецією, спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт https://www.youtube.com/watch?v=wdm1eKAVnB4.

Вам також може сподобатися