«Барвиста Тернопільщина» у краєзнавчому музеї

36962002У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка «Барвиста Тернопільщина», на якій представлена колекція народних строїв Тернопільщини початку ХХ століття.

В експозиції представлено 20 зразків народних строїв з різних регіонів Тернопільщини з фондів краєзнавчого музею.

«Найунікальнішим надбанням нашого краю є традиційний народний одяг, який передавали з покоління в покоління як оберіг, як символ роду. Кожен регіон, навіть кожне село Тернопілля відзначається місцевою своєрідністю.

Особливою перлиною одягу сонячної Наддністрянщини є «борщівська сорочка», вишита чорними нитками, яка стала своєрідною візитівкою краю. Єдиний ансамбль утворюють разом з уставками і підуставкові смуги орнаментів, а також розкидкові взори «батоги».

Вишинкарство Галицького Поділля виражається в поліхромії та в багатющій різновидності ромбічних узорів, а також в мозаїковому укладі орнаментики. Вишиття даного регіону має помірковану колористику при наявності соковитих барв «розвідною» барвою тут є чорна.

Особливістю народних строїв Галицької Волині є перевага рослинного типу орнаменту на вишивках. Орнаментика даного регіону вражає своїм розмаїттям: виноградні лози, рожі, калина, гірляндовий уклад композиції з перевагою червоно-чорної барви», – розповідають у музеї.

Діятиме виставка до 16 грудня.

Вам також може сподобатися