Упродовж минулого року тернопільські поліцейські здійснили шість виїздів на повідомлення про замінування

minaУ всіх випадках на місце події виїжджали фахівці вибухотехнічної служби та інспектори-кінологи з пошуку вибухівки. На щастя, жоден факт не підтвердився.

Як розповів начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Тернопільській області Ігор Васьків, одне із перших повідомлень надійшло 17 січня 2021 року. Невідомий зателефонував на лінію 102 та заявив, що у Теребовлі заміновано автозаправну станцію. Прибувши оперативно на виклик, правоохоронці огородили АЗС, евакуювали персонал та відвідувачів, оглянули приміщення і прилеглу територію, проте підозрілих предметів та вибухових речовин не виявили.

У ході розшукових заходів поліцейські встановили особу, котра повідомила про закладення вибухівки. Ним виявився 34-річний місцевий житель. Чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння, тож пояснити свого вчинку не зміг.

«Мінували» минулого року також військовий комісаріат, два навчальних заклади, супермаркет та приміщення обласної держадміністрації. Майже у всіх випадках правоохоронці встановили осіб телефонних жартівників.

Щоразу, отримуючи такі повідомлення, правоохоронці затрачають значні матеріальні та людські ресурси. У десятки тисяч обходиться виїзд екстрених служб на повідомлення про загрозу вибуху та безпеки громадян. Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України, за такий вид злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Вам також може сподобатися