1 лютого у Тернополі розпочалася вакцинація від поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не щеплені вчасно

Image-77598711 лютого в Україні стартував перший етап кампанії зі щеплення дітей від поліомієліту, який охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Проведення першого етапу дозволить захистити дітей від невиліковного паралічу, у разі якщо вони інфікуються поліовірусом.

Як повідомляє медичний директор з поліклінічної роботи КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» Володимир Кучма, у Тернополі проведено аналіз та сформовано списки тих дітей, які підлягають профілактичному щепленню під час першого етапу (тобто дітей, у кого не проведені усі необхідні щеплення вчасно у попередні роки).

Кого щеплюватимуть?

Дітей віком від 6 місяців до 6 років (5 років 11 місяців 29 днів), які з певних причин пропустили одну чи більше необхідних за віком доз щеплення.

Яку вакцину використовуватимуть?

Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

На що треба звернути увагу під час процедури щеплення?

Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки.

Що важливо пам’ятати?

Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових (ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб») гарантованих державою щеплень.

Щоб дізнатися, чи зроблені у дитини вчасно усі обов’язкові щеплення, батькам необхідно перевірити це у календарі профілактичних щеплень.

Для того, щоб надолужити пропущені щеплення, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра. Імунізація проводиться безоплатно.

Вам також може сподобатися