У Тернополі відкрилася унікальна фотовиставка на підтримку Всеукраїнської акції «Вшануй»

314 лютого в Українському домі «Перемога» відкрилася фотовиставка в рамках Всеукраїнської акції «Вшануй», присвячена полеглим військовим у російсько-українській війні та учасникам Революції Гідності.

На виставці можна побачити світлини українських сімей, які розповідають історії своїх близьких-загиблих на війні з Росією крізь призму авторських фотографій французького фотографа українського походження Юрія Білака.

Кожна сім’я обрала одну сімейну реліквію – річ, яка є найпам’ятнішим нагадуванням про загиблого: куртка, гітара, лицарські обладунки, книги. Ці родинні артефакти уособлюють своєрідне продовження відсутньої на фото людини.

Виставки покликана змінити ставлення суспільства до понять «герой», «жертва», «агресор» та переосмислити шанування героїв.

Адже увічнення пам’яті полеглих, популяризація їхніх подвигів на державному рівні є вкрай необхідними завданнями як з морально-етичних міркувань, так і задля консолідації суспільства, формування єдиної національної пам’яті та ідентичності.

Днями виставку відвідав і міський голова Сергій Надал, наголосишви, що пам’ять про український народ – найслабкіше місце, не зброя, не окоп, не ракета, а – пам’ять, тож ми не маємо права забувати полеглих Героїв у російсько-українській війні, тих, хто встав на захист територіальної цілісності, українського стягу та мови.

Організували виставку у Тернопільській області Міністерство молоді та спорту України, Тернопільська міська рада, Державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр».

Координатором фотопрезентації у місті є голова Громадської організації «Центр Науки Тернополя», депутат Тернопільскої міської ради Михайло Сиротюк. З питань розміщення виставки звертайтесь за телефоном +380977005435.

Вам також може сподобатися