Депутатами затверджено Порядок формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО

На черговому засіданні сесії міської ради депутати затвердили Порядок формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Тернопільської громади.

Фонд житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО на території Територіальної громади формується рішенням виконавчого комітету міської ради шляхом:

  • викупу (придбання) житла;
  • будівництва нового житла;
  • будівництва (нового будівництва, реконструкції) будівель для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб;
  • реконструкції наявних будинків і гуртожитків, а також переобладнання нежитлових приміщень на житлові;
  • передачі житла в комунальну власність;
  • капітального ремонту об’єктів житлового фонду, зокрема об’єктів соціального призначення.

До Фонду можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення. Житлові приміщення з Фонду не підлягають приватизації, обміну та поділу, передачі їх у під найм, використанню для вселення до них інших, ніж ВПО, осіб.

Відповідно до Порядку, внутрішньо переміщеній особі та членам її сім’ї безоплатно надається житлове приміщення з Фонду за місцем її фактичного проживання/перебування в межах території Територіальної громади.

Потреба в житлових приміщеннях з Фонду визначається в розмірі не менш як 6 кв. метрів на одну особу. Житлові приміщення з Фонду надаються з урахуванням потреби різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Першочергове право (пріоритетні критерії) на забезпечення житловим приміщенням з Фонду мають: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку, з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Для взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання відповідно до цього Порядку, ВПО подає заяву за встановленою формою у «Центр надання адміністративних послуг» міської ради. Заява має бути підписана ВПО та всіма повнолітніми членами її сім’ї. Заява також може подаватися належно уповноваженим представником ВПО на основі письмової довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.

Вам також може сподобатися