У Тернопільській міській раді відбулась «Година безбар’єрності»

5 лютого у Тернопільській міській раді за участі заступників міського голови, секретаря міської ради та керівників структурних підрозділів відбувся інформаційний захід «Година безбар’єрності».

Під час заходу обговорили основні норми безбар’єрної мови, зокрема, проаналізували «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, розроблений для формування нової етики спілкування за ініціативи Олени Зеленської.

На сьогодні пріоритетним у громаді є створення можливостей до безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, освіти, впровадження інклюзивності та безбар’єрності у різних життєвих сферах. Зокрема, виокремлено ключові напрями, які спрямовані на усунення фізичних, інформаційних, суспільних, економічних, освітніх та цифрових бар’єрів у громаді.

З метою створення доступного середовища у грудні 2023 року затверджено Концепцію створення безбар’єрного середовища та План дій з впровадження цієї ініціативи у Тернопільській громаді. Зазначені кроки покликані зробити Тернопіль більш дружнім та доступним місцем для всіх його мешканців, сприяючи інклюзивному та рівноправному середовищу для громадян. Зокрема, йдеться про ліквідацію бар’єрів перед входами в будівлі, доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, рівні умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для осіб літнього віку, батьків з колясками, осіб з інвалідністю та інших представників маломобільних груп.

Вам також може сподобатися