Бажання отримати матеріальну виплату обернулося для місцевого жителя втратою грошей

Грошова допомога в межах програм Є-підтримки, допомога від ООН та інших благодійних організацій – один із видів шахрайських пасток. Аферисти масово розсилають повідомлення громадянам про можливість оформлення грошей.

До поліцейських із заявою про шахрайство звернувся 60-річний мешканець обласного центру. Як розповів чоловік, в одній із соціальних мереж отримав повідомлення «Отримання виплати ДІЯ» про отримання матеріальної допомоги в розмірі 6500 гривень. Потерпілий перейшов за посиланням та ввів пароль від мобільного додатку банку. До чоловіка зателефонували невідомі й повідомили, що власні кошти необхідно переказати на іншу банківську картку для того, щоб отримати виплату. Тернополянин перерахував 109 000 гривень, проте кошти йому так і не повернули. Заявник зрозумів, що потерпів від рук пройдисвітів.

За фактом шахрайства слідчі відкрили кримінальне провадження згідно з статтею 190 Кримінального кодексу України. Проводяться відповідні заходи, аби встановити особу зловмисника.

Працівники поліції нагадують: ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту. Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс. Не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих веб-сайтах. Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі.

Розкажіть про такий вид шахрайства знайомим та родичам.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Вам також може сподобатися