Тернополянка перейшла за фішинговим посиланням і втратила 60 000 гривень

У чергову шахрайську пастку потрапила 38-річна місцева жителька. Жінка хотіла продати дитячий одяг, замість цього втратила усі заощадження.

Як розповіла потерпіла, на одному із сайтів вона розмістила оголошення про продаж сукні. Незабаром у месенджері написала невідома особа, яка начебто зацікавилася товаром. Продавець перейшла за надісланим посиланням, щоб оформити доставляння, ввела дані банківської картки на яку мали перерахувати гроші. Проте невдовзі жінка отримала сповіщення про списання з електронного гаманця 60 000 гривень. Зловмисники зняли ще й кредитні кошти.

Слідчі розпочали кримінальне провадження відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Працівники поліції нагадують основні правила, як не потерпіти від такого роду шахрайства:

ні в якому разі не переходьте за посиланнями, які невідомі вам надсилають в особисті повідомлення нібито для купівлі товару;
обговорюйте деталі угод тільки в чаті платформи онлайн-оголошень і не переходьте в сторонні месенджери;
якщо на сторонньому сайті у вас запитують введення даних авторизації, а також платежів – адже це і є мета шахраїв: отримати доступ до персональних даних;
на платформі немає ніяких помилок, при яких угода скасовується і вам потрібно знову вводити дані картки для повернення грошей.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Вам також може сподобатися