Освітні заклади Тернопільщини зможуть більш прозоро закупляти продукти харчування

Prozorro Market став обовʼязковим для закупівель продуктів харчування, – про це розповіла перша віцепрем’єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час візиту на Тернопільщину

Кабмін ухвалив нові правила закупівлі продуктів для держустанов, – відтепер держустанови купуватимуть певні продукти за електронним каталогом, якщо вартість закупівлі — 100 тис. грн та вище.

До переліку товарів, які мають закуповуватися за каталогом Prozorro Market, увійшли: курятина, свинина, яловичина, заморожена риба, яйця, молочні продукти, крупи, борошно, овочі, фрукти та інше.

Для чого ці нововведення? В міністерстві економіки проаналізували набір продуктів, які найчастіше купують медичні, освітні заклади й запропонували зміни, аби спростити процес, водночас забезпечивши прозорість.

Механізм закупівель за електронним каталогом зрозумілий та доступний і значно економить час та ресурси. Закупівля у середньому триває всього 9 днів. Також замовнику не потрібно витрачати час на підготовку тендерної документації, коли він користується е-каталогом для закупівлі. Постачальників уже кваліфікував адміністратор каталогу — ДУ “Професійні закупівлі”. Крім того, використання каталогу допомагає зменшити ризики корупції та заощаджувати кошти під час проведення закупівельних процедур. Адже в середньому у запитах пропозицій у Prozorro Market бере участь удвічі більше учасників, ніж на відкритих торгах.

«Ефективність використання електронного каталогу Prozorro Market — ми вже неодноразово бачили на практиці. До прикладу, у липні 2023 закупівля ліків через Prozorro Market дозволила медзакладам заощадити 24% коштів. Це 23,5 млн гривень в грошовому еквіваленті», – сказала Юлія Свириденко.

Позиція Уряду дуже одностайна — публічні закупівлі мають бути інструментом економічного розвитку країни, а не джерелом скандалів та резонансу. Сам же процес має бути прозорим та чесним.

Вам також може сподобатися