Тернополян застерігають від шахрайської схеми, де аферисти представляються працівниками поліції.

«Ваша донька потрапила у неприємності» – таке повідомлення отримала жителька Тернопільського району і втратила понад 54 тисячі гривень.
До співробітників Тернопільського районного управління поліції звернулася 49-річна жінка і повідомила, що її ошукали шахраї. Як з’ясувалося, до заявниці зателефонував невідомий, який представився працівником поліції і запевнив, що донька вчинила тяжкий злочин, тому тепер їй загрожує кримінальна відповідальність.
Далі співрозмовник запропонував «вирішити питання» за допомогою грошей. Жінка перерахувала зловмиснику більше ніж 54 тисячі гривень. Весь час аферист знаходився з жінкою на зв’язку, аби та не змогла перевірити правдивість інформації.
Після переказу коштів невідомий гарантував, що «проблема залагоджена». Лише за деякий час жінка зрозуміла, що насправді спілкувалася з шахраєм.
За фактом шахрайства слідчі здійснюють розслідування в рамках кримінального провадження передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до восьми років. Поліцейські здійснюють оперативно-розшукові заходи, аби встановити причетних до злочину.
Нагадуємо, аби не стати жертвою шахраїв дотримуйтеся найпростіших правил, зокрема не поспішайте виконувати умови аферистів, а навпаки – випитуйте якомога більше про неприємні обставини, в які потрапив родич, попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного і відповісти на запитання особистого характеру. Найімовірніше, з вами не захочуть більше спілкуватися.
Розкажіть своїм близьким, батькам, бабусям, дідусям, які самотньо проживають, про такий вид шахрайств.
У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Вам також може сподобатися