Поблизу Почаєва виявлено 15 стихійних сміттєзвалищ

Фахівці ДЕІ у Тернопільській області продовжують проводити планові перевірки органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Зокрема, під час обстеження території Почаївської громади виявлена низка порушень в управлінні відходами.
Так, на території сіл: Старий Почаїв, Лідихів, Будки, Комарівка, Лосятин та Старий Тараж виявлені місця систематичного складування різного роду відходів (пластикові пляшки, скло, залишки будівельних відходів), результатом яких стало утворення 15-ти стихійних сміттєзвалищ.
Загальна площа засмічень на території громади становить понад 31тисячі м2.
За результатами обстеження, Інспекцією підготовлено та направлено на адресу Почаївської міської ради вимогу, якою зобов’язано ліквідувати стихійні сміттєзвалища, а також вживати заходів щодо попередження таких порушень у майбутньому.
​Принагідно нагадуємо, що пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі: організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення; забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів; організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів; надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.
Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами».
Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів належать до компетенції органу місцевого самоврядування.

Вам також може сподобатися