МОН оприлюднило алгоритм дій для абітурієнтів

27 червня завершилися основні сесії національного мультипредметного тесту (НМТ), після отримання результатів якого на цьогорічних абітурієнтів чекає вступ до закладів вищої освіти. Аби полегшити їм життя, Міністр освіти і науки Оксен Лісовий поділився алгоритмом дій для вступників.
Про це повідомляє «Українська правда. Життя».

Так, вступна кампанія у 2024 році включатиме три етапи:
1 липня – старт реєстрації електронних кабінетів;
3 липня – початок реєстрації заяв на творчі конкурси та співбесіди;
19 липня – старт подання заяв до вишів. Цей етап завершиться 31 липня. В останній день документи можна буде подати до 18:00 год.

Водночас абітурієнти мають враховувати те, що для вступу на творчі спеціальності та за співбесідою передбачений окремий графік – реєстрація на них для охочих навчатися на бюджеті буде з 3 по 10 липня, для охочих навчатися на контракті – з 3 по 25 липня.

Розпочати процес вступу слід із реєстрації особистого електронного кабінету. Для реєстрації кабінету потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі в ЄДЕБО. Особисті електронні кабінети вступників працюватимуть з 1 липня до 31 жовтня 2024 року.

При реєстрації особистого електронного кабінету необхідно вказати:
– логін електронної пошти, до якої абітурієнт має доступ;
– новий пароль до кабінету, який слід запам’ятати або записати;
– серію та номер документа про освіту;
– номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ чи ЗНО;
– тип і номер документа, що посвідчує особу (паспорта або свідоцтва про народження), або РНОКПП (індивідуальний податковий номер).

Далі слід активувати кабінет за посиланням, яке надійде на вказану під час реєстрації електронну пошту. Після цього сайт надасть можливість доповнити відомість контактними номерами, власним фото (не селфі), а також, за потреби, іншими документами про освіту.

Міністерство освіти і науки встановило максимальну кількість поданих на вступ заяв – 15. При цьому виключно в п’яти з них абітурієнти зможуть обрати бюджетну форму навчання. Також вступники обмежені у виборі траєкторій навчання – їх можна обрати до п’яти.

Під час подання заяв слід обрати:
– основу вступу (11 класів повної загальної середньої освіти, диплом фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра чи спеціаліста) та ступінь, який абітурієнт хоче здобувати (бакалавр);
– конкурсну пропозицію;
– джерело фінансування (бюджетна чи контрактна форми);
– пріоритетність для заяв на бюджет.

Цьогоріч мінімальну кількість балів для допуску абітурієнтів до конкурсу на вступ встановлюють заклади вищої освіти з урахуванням загального «порогу».

Самостійність у визначенні мінімуму балів національного мультипредметного тесту (НМТ) для інститутів, університетів та академій передбачає Порядок прийому на навчання до вишів, повідомляє НУШ.

Навчальні заклади не можуть порушувати мінімум, який установило Міністерство освіти і науки. Зокрема, для вступу на навчання за державний кошт абітурієнти мають отримати щонайменше 130 балів за результатами НМТ. Ця вимога не стосується дітей загиблих захисників України.
Для контрактної форми навчання відомство не передбачає мінімуму – тобто вступник має отримати від 100 балів.

Для окремих спеціальностей встановлений мінімум у 150 балів, зокрема це стосується спеціальностей «Право», «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право».

Після того, як вищі навчальні заклади отримають заявки на вступ, відбуватиметься формування рейтингових списків. Про рекомендації до зарахування на навчання вступників сповістять до 5 серпня включно. Абітурієнти, які будуть рекомендовані до навчання у ВНЗ, мають не пізніше 18:00 год. 8 серпня подати оригінали документів. Зарахування відбудеться до 10 серпня на бюджетну форму навчання, та до 30 серпня – на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб (на контракт).

Вам також може сподобатися