«Позич, будь ласка, гроші»: поліцейські застерігають громадян від шахрайської пастки
Черговою жертвою аферистів стала 35-річна місцева жителька. Бажання допомогти товаришці обернулося для жінки втратою 10 000 гривень.
Як стало відомо, потерпіла в соціальній мережі «Телеграм» отримала повідомлення начебто від своєї знайомої, яка просила терміново позичити гроші. Заявниця погодилася й перерахувала 10 тисяч гривень на вказаний банківський рахунок. Однак потреба у матеріальній допомозі виявилася неправдивою, а доступ до облікового запису подруги отримали аферисти.
За фактом шахрайства дізнавачі Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочину.
Аби не потрапити в подібні афери наголошуємо прості правила:
– не поспішайте допомагати фінансово, а перетелефонуйте другу. Слід пам’ятати, що якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі, тому телефонуйте за звичним, який записаний у вашій телефонній книзі;
– напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу.
– аби викрити шахрая, запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.