Тернопільські поліцейські взяли участь у координаційній зустрічі щодо впровадження програм для кривдників
Питання посилення захисту осіб, постраждалих від домашнього насильства, а також ефективні методи роботи з кривдниками обговорили під час координаційної зустрічі поліцейські спільно з представниками соціальних служб та громадських організацій. Захід організували громадська організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» спільно з благодійним фондом «Рокада».
Заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Василь Дідух повідомив, що з початку цього року до територіальних підрозділів поліції області надійшло понад 6500 заяв та повідомлень від громадян за фактами правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. За результатами перевірок складено майже 3600 адмінпротоколів та розпочато 131 кримінальне провадження. На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насильства перебуває 3173 особи.
Учасники координаційної наради наголосили на важливості комплексного підходу для вирішення проблеми домашнього насильства. Впровадження програм для кривдників є одним із дієвих інструментів профілактики та запобігання цьому явищу.
«Важливо здійснювати психологічне супроводження як кривдників, так і жертв домашнього та гендерно зумовленого насильства. Підхід до кожного має бути індивідуальним і враховувати всі складові причин поведінки учасників конфлікту на всіх етапах його розвитку», – зазначив начальник відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення ГУНП Михайло Козюк.
Програми для кривдників мають на меті роботу з особами, які вчиняють насильство, через корекційні тренінги, консультації з психологами та соціальну допомогу. Такий підхід дозволяє не лише змінити поведінку кривдників, а й знизити ризик повторного насильства та створити безпечне середовище для всіх членів сім’ї.