Корупцію знищити можна тоді, коли кожен посадовець відчуватиме свою відповідальність

Недоброчесність посадових осіб, виникнення конфлікту інтересів, недостатній рівень контролю, маніпуляції з державними закупівлями та декларації, подані з порушенням – усе це елементи корупційних ризиків.

За круглим столом в ГУНП в Тернопільській області, аби обговорити “Корупційні ризики в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування”, зібралися представники силових структур Тернопільської області та місцевої влади. Долучилася до роботи й суддя Вищого антикорупційного суду України.

Начальник сектору запобігання корупції ГУНП в Тернопільській області Володимир Синеруб стверджує, що для того, аби виявити основні чинники корупції, потрібно проаналізувати чимало документів, які регламентують певні функції та процеси в установі, провести анонімні опитування, анкетування та інтерв’ю як з конкретними співробітниками особисто, так і в групах.

“Доповіді учасників круглого столу були не лише змістовними, але й актуальними. Всі учасники продемонстрували високий рівень фахової обізнаності у нормах антикорупційного законодавства, а також глибокі теоретичні та практичні знання проблематики корупційних ризиків в державних органах, які вони представляють”.

До основних загроз корупційних ризиків належить хабарництво, розкрадання, шахрайство, вимагання, змова, зловживання, кумівство та конфлікт інтересів. І якщо не викорінити усі ці порушення з провладних кабінетів та державних установ, то страждатимуть, в першу чергу, прості люди.

“Висновок судового експерта може вплинути на долю будь-якої людини. Тому мінімізація корупційних ризиків надзвичайно важлива у наш час. І я роблю усе можливе, аби мінімізувати ці ризики в експертній службі МВС”, – каже уповноважений з антикорупційної діяльності Тернопільського НДЕКЦ МВС Вікторія Бондаренко.

Учасники заходу переконані, що інформацію, яку почули від колег, вони будуть втілювати у життя та робитимуть усе можливе, аби максимально знизити корупцію в системі органів державної влади та місцевого самоврядування.

Вам також може сподобатися