У Почаївській лаврі священники не впустили комісію з інвентаризації

На території Почаївської лаври проводять інвентаризацію майна.

Опис майна Почаївської лавриздійснюють працівники Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника разом з представниками Міністерства культури.

Стало відомо, що 17 січня комісію, яка проводить опис майна в комплексі споруд Почаївської лаври, які належать державі, не допускають до роботи представники лаври разом з адвокатами. Про це Суспільному повідомила заступниця голови комісії — представниця Міністерства культури Ольга Рутковська.

За її словами, викликали слідчо-оперативну групу, щоб зафіксувати факт перешкоджання представниками Почаївської лаври комісії до державного майна, яке хочуть дослідити.

«Сьогодні, 17 січня 2025 року, за домовленістю з Почаївської Свято-Успенською лаврою, прибули представники держкомісії з інвентаризації майна разом з представником БТІ. На вході до дзвіниці ми зустріли представників Почаївської лаври, які письмово заявили про те, що вони не дають доступу до об’єкту державного майна, який є пам’яткою національного значення. Вони не хочуть, щоби комісія вела свою роботу з інвентаризації майна. Мало того, була викликана слідчо-оперативна група з цього питання безпосередньо головою комісії, який є директором Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Наша комісія склала відповідні заяви про те, що нам не дають можливість виконати свою роботу. Цей факт є кричущим, тому що безпосередньо порушують законодавство і право представників центрального органу охорони культурної спадщини потрапити до об’єкту культурної спадщини, мало того, до об’єкту державної власності. Комісія продовжить свою роботу, правоохоронні органи з’ясовують всі обставини цієї ситуації і їм дадуть оцінку», — розповіла Ольга Рутковська.

У відділі комунікацій головного управління Нацполіції області повідомили Суспільному, що звернення комісії з інвентаризації зафіксували і зараз з’ясовують всі обставини.

Нагадаємо, що комісія запланувала до кінця січня дослідити майно у шести спорудах Почаївської лаври, які належать державі Україна.

Комісія розпочала свою роботу у грудні минулого року. Це продовження червневої перевірки мінкульту, розповіла Ольга Рутковська.

15 січня, під час інвентаризації Успенського собору прийшли представники Почаївської лаври. Серед них був ієродиякон Питирим.

«На даний момент міністерство культури самоусунулося від визначення правосуб’єктності сторони договору, тому в нас відбуваються такі визначні моменти: хто є правонаступником після Держбуду? До цього визначення ми хотіли б урегулювати спочатку, а також хочемро сказати, що за договором ми є балансоутримувачами, тому інвентаризацію може проводити або власник, який має виготовляти технічні паспорти, або власник майна, або користувач майна. Ось. І в нас зараз також йде момент визначення між лаврою і ДІАЗом — заповідником, також є правові правовідносини, яке право має заповідник виконувати ті чи інші дії на території нашої лаври. Також зазначаємо, що за пунктом договору 3.6 — є такий важливий момент, що ми маємо допускати власника майна контролювати цільове призначення самого майна. Ми його виконуємо і за цільовим призначенням майно використовується. Хочемо зараз врегулювати наші правові стосунки. Ми не проти контролю за цільовим призначенням майна, за інвентаризацію», — зазначив 15 січня ієродиякон Питирим.

Джерело: Суспільне Тернопіль

 

Вам також може сподобатися