Голова Тернопільської ОВА незадоволений роботою Тернопільського обласного ТЦК та військово-лікарських комісій

Начальник Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода провів нараду з керівниками структурних підрозділів ОВА та головами громад області. Головними темами стали мобілізація, фінансові показники, впровадження Єдиного державного реєстру адрес та організація роботи помічників ветеранів.
Під час обговорення мобілізаційної кампанії було зазначено, що Тернопільщина займає останні позиції за підсумками 2024 року. Це питання неодноразово підійматися ще у вересні, проте ситуація залишається незадовільною. Органи місцевого самоврядування зобов’язані виконувати свої функції відповідно до законодавства. Невиконання цих норм створює перешкоди для мобілізації, що є неприпустимим. За словами керівника обласного ТЦК та СП Сергія Царука, динаміка мобілізаційних заходів у січні покращилася, однак значна частина громад досі не виконує поставлені завдання. Тому правоохоронні органи змушені вживати заходів для притягнення до відповідальності посадових осіб, які не сприяють мобілізації.
Крім того, начальник ОВА В’ячеслав Негода на засіданні Ради оборони області та на нараді з головами громад висловив тверде незадоволення роботою Тернопільського обласного ТЦК та військово-лікарських комісій. Він наголосив, що організація їхньої роботи викликає численні скарги громадян, які змушені вистоювати черги та проходити обстеження по кілька разів. Відтак, В’ячеслав Негода доручив обласному ТЦК та департаменту охорони здоров’я терміново вивчити проблему черг та врегулювати це питання для забезпечення належної роботи комісій.
Другим важливим питанням стало обговорення фінансових показників громад. Як повідомив директор департаменту фінансів ОВА Володимир Чепіль, загальний фонд місцевих бюджетів у 2024 році склав 7,8 млрд грн, що перевищує минулорічні показники. Всі громади показали приріст надходжень, однак дві громади – Коропецька та Скала-Подільська – не виконали планові показники. Найбільшу динаміку приросту доходів зафіксовано у Трибухівській, Байковецькій, Тернопільській та Великобірківській громадах. Також значне зростання спостерігається в надходженнях ПДФО та акцизного податку. Однак деякі громади не врахували свою податкову базу при плануванні бюджету на 2025 рік, що потребує коригування. Задля покращення ситуації запропоновано здійснити аналіз невиконання бюджету, внести зміни до фінансових планів, а також забезпечити ефективне використання державних трансфертів.
Ще одним питанням стало впорядкування Єдиного державного реєстру адрес. Це необхідно для коректного оформлення речових прав та реєстрації нерухомості. На нараді керівникам громад було запропоновано встановити конкретні терміни завершення реєстрації, адже без цього жителі громад можуть зіткнутися з труднощами у здійсненні правочинів із нерухомістю.

Вам також може сподобатися