У Тернопільській області 18 березня ліквідували 10 пожеж
Упродовж 18 березня підрозділи Головного управління ДСНС України у Тернопільській області ліквідували 10 пожеж, з яких 7 — у природних екосистемах. Загоряння сухої рослинності, очерету та пожнивних залишків зафіксовано на території Тернопільського, Чортківського та Кременецького районів. Також рятувальники реагували на пожежі у житловому секторі та на об’єкті господарювання.
О 00:40 у селі Старі Петликівці Бучацької територіальної громади Чортківського району виникла пожежа житлового будинку. Площа пожежі склала близько 80 м².
Вогнем знищено покриття та перекриття будівлі, пошкоджено облицювання стін, вікна та двері. Завдяки оперативним діям рятувальників не допущено поширення вогню на сусідні об’єкти, врятовано одну будівлю. До ліквідації пожежі залучалися підрозділи 9-ї та 19-ї державних пожежно-рятувальних частин.
О 12:36 у місті Тернопіль на вул. Подільській виникла пожежа бочки з мастилом у виробничому приміщенні. Площа пожежі склала близько 5 м².
Вогнем пошкоджено електрощитову та облицювання стін. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу та не допустити її поширення, врятовано будівлю. До гасіння залучалося відділення 26-ї державної пожежно-рятувальної частини.
О 01:58 у місті Почаїв Кременецького району виникла пожежа закинутої господарської будівлі. Площа пожежі склала близько 20 м².
Вогнем знищено покриття будівлі. Завдяки діям рятувальників не допущено поширення пожежі на сусідні об’єкти, врятовано одну будівлю. До ліквідації залучалося відділення 23-го державного пожежно-рятувального поста.
Протягом доби підрозділи ДСНС неодноразово виїжджали на ліквідацію пожеж у природних екосистемах. Загоряння виникали у місті Кременець, а також у селах Бертники, Івачів Долішній, Великий Глибочок, Чабарівка та Трибухівці.
Найбільші за площею пожежі сталися у селі Бертники Монастириської територіальної громади (2,5 га) та у селі Івачів Долішній Білецької територіальної громади (1,5 га).
Станом на 19 березня на території області вже зареєстровано 60 пожеж у природних екосистемах на загальній площі близько 33 гектарів.
Причини виникнення пожеж та розміри завданих збитків встановлюються.
Зростання кількості пожеж у природних екосистемах має системний характер і у більшості випадків пов’язане з людською діяльністю. Випалювання сухої рослинності призводить до неконтрольованого поширення вогню та створює загрозу для житлових будинків, господарських об’єктів і довкілля.
Рятувальники закликають громадян не допускати підпалів сухої трави та дотримуватися правил пожежної безпеки.