Тернопільський пенсіонер віддав шахраям майже пів мільйона гривень
Тернополянин сподівався отримати фінансову допомогу від благодійного фонду, а натомість втратив усі заощадження. Працівники поліції вкотре застерігають громадян: не переходьте за сумнівними посиланнями та у жодному разі не вводьте дані банківських карток.
За словами 69-річного потерпілого, в одній із соціальних мереж побачив оголошення про надання виплат від благодійного фонду «Допомога UA». Аби її отримати необхідно було перейти на сайт та зазначити реквізити банківської картки, що чоловік і зробив. Опісля, з усіх рахунків невідомі зняли гроші, а це – понад 460 000 гривень. Насправді посилання шахраї надсилають фішингове і після того, як люди подають заявку, зловмисники викрадають заощадження.
Слідчі Тернопільського районного управління поліції за фактом шахрайства відкрили кримінальне провадження відповідно до ч.4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочину.
Правоохоронці нагадують про основні правила безпеки, щоб уникнути шахрайської пастки:
• користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел (перевіряйте правдивість меседжа на урядових вебсайтах, за номерами «гарячих ліній»);
• не переходьте за фіктивними посиланнями (якщо все ж таки потрібно перейти на ресурс організації, адресу якої ви отримали, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебсайт (посилання має бути без позначки «реклама»));
• не вводьте реквізити платіжних карток та облікові дані онлайн-банкінгу не незнайомих та підозрілих сайтах;
• нікому не повідомляйте PIN-код до картки, три цифри на звороті, одноразові паролі, що надходять в SMS-повідомленнях та сповіщеннях від банків та мобільних операторів.
Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.