Правоохоронці закликають тернополян пам’ятати про захист своїх облікових записів
Майже щодня до працівників поліції надходять різного роду повідомлення від громадян про несанкціонованих вхід в їх месенджери. Як наслідок аферисти обшахровують приятелів заявників: видурюють кошти або здійснюють розсилку з метою заволодіння інформації.
Зловмисники видумують нові способи, як обманути громадян й збагатитися на їх довірливості. Вони розповсюджують фейкову інформацію, отримують доступ до акаунтів та реалізовують свій задум. Від імені ваших знайомих вони можуть просити проголосувати за певну петицію, взяти участь в конкурсі аби родичі здобули призові місця або просто надіслати повідомлення від групи підтримки месенджера про те що вже хтось зайшов в ваш обліковий запис. Мета цих дій завжди одна: здійснити від вашого імені розсилку повідомлень з інформацією про позику грошей. Завжди серед чималої кількості громадян знайдеться довірлива людина, яка повірить отриманій інформації й все таки надішле кошти.
Слід пам’ятати елементарні правила кібербезпеки, аби вберегти себе від рук невідомих:
в таких месенджерах як WhatsApp, Telegram, Viber є можливість встановлення двофакторного входу. Це коли ви вводите резервну електронну пошту або видумуєте додатковий пароль, без введення якого, вхід в акаунт не відбудеться;
ніколи не потрібно відсканувати QR-коди зі своїх мобільних пристроїв, як тільки ви це зробите, надасте доступ аферистам до своїх облікових записів з інших пристроїв;
щодо Signal, в додатку ви самі можете вигадати свій додатковий пін-код, без ведення якого будь які дії будуть неактивні.
Й не забувайте, від імені різних соціальних месенджерів не здійснюється розсилка та не ведеться переписка. Якщо ви отримаєте такого роду повідомлення, знайте це працюють аферист.