Нові зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних

Про розповів перший заступник начальника ОВА Степан Куйбіда.
🔹Зокрема, бронювання військовозобов’язаних сьогодні можливе за умови фактичного виконання підприємствами мобілізаційних завдань (замовлень) для задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, а також функціонування національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Цього вимагають нещодавно внесені зміни до нормативно-правових актів, які регулюють процес бронювання військовозобов’язаних.
🔹Тепер підставою для бронювання є не лише факт наявності мобілізаційного завдання чи укладений договір, а саме виконання умов договору відповідно до чинних номативно-правових актів. У зв’язку з цим частина договорів, укладених із сільськогосподарськими підприємствами області на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) було розірвано і значна кількість військовозобов’язаних втратили бронювання.
Окрім цього, підставою для бронювання є також статус критично важливих підприємств, установ, організацій для функціонування національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Такий статус надається обласною військовою адміністрацією або центральними органами виконавчої влади.
Відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів ОВА провела перевірку (аудит) критично важливих підприємств на відповідність встановленим вимогам. За результатами перевірки деякі з них втратили цей статус, а працівники – відстрочку від призову.
🔹Надалі перевірка відповідності підприємств, визначених критично важливими, встановленим вимогам проводитиметься систематично.

Вам також може сподобатися