Ліки в тернопільських аптеках мали б подешевшати
Внаслідок скасування податку на додану вартість, який застосовувався до операцій із продажу імпортних ліків та інших медичних засобів у розмірі 7%, на таку ж суму можуть подешевшати препарати в аптеках, повідомляє TopNews.
Термін скасування ПДВ щодо імпортних ліків буде діяти до 31 березня 2019 року. У зв’язку з цим аптеки отримають можливість дещо знизити роздрібні ціни на лікарські препарати та товари медичного призначення, які надходять із-за кордону.
Навіть ліки вітчизняного виробництва мають подешевшати, адже у більшості випадків під час їх виготовлення використовують імпорту сировину, яка стане дешевшою внаслідок відміни ПДВ.
Проте прийняття відповідного рішення щодо зміни в системі оподаткування товарів медичного призначення зовсім не означає, що всі ліки одразу ж подешевшають, причому рівно на 7%. По-перше, можуть зростати інші витрати, від яких залежить собівартість медикаментів, наприклад, вартість доставки товарів чи орендні платежі за приміщення аптек.
По-друге, в українських фармацевтичних закладах накопичились досить великі запаси ліків, собівартість яких є досить високою внаслідок понесених фактичних витрат на їх придбання та доставку. Ніхто продавати медикаменти збитково не буде, тому ціни на них залишаться у попередньому розмірі.
Подешевшати можуть лише нові партії ліків, причому не всіх, а лише окремих категорій. Тому відвідувачам аптек не варто робити значні запаси медикаментів, а краще купувати їх лише у разі необхідності, щоб дочекатись можливого здешевлення препаратів.
Також на державному рівні відмінено положення про обов’язкову акредитацію аптек, що дозволить представникам фармацевтичного бізнесу суттєво зекономити на проведенні зазначеної процедури. Зазначений фактор теж може позитивно вплинути на процес зниження роздрібних цін на ліки.
Джерело: Бізнес-компаньйон