Правила поведінки жителів міста у випадку виникнення надзвичайних ситуацій
Управління надзвичайних ситуацій доводить до відома правила поведінки жителів міста у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Дана інформація носить ознайомчий характер про фонд захисних споруд цивільного захисту та про випадки оповіщення та інформування населення під час НС.
Для звернення уваги громадян вмикають сирени, гудки на підприємствах, що свідчить про подання сигналу «УВАГА ВСІМ».
Оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій здійснюється через мережу провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі аварійних служб оснащених гучномовцями.
Почувши звуки сирен необхідно увімкнути телевізор, радіоприймач, FM радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення управління надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради.
На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації. Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Повідомлення включає в себе: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територію (райони, масиви, вулиці, будинки і т. д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайній ситуації; інша інформація.
Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань.
Громадяни, які перебувають вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, повинні:
– тримати вдома постійно включеними репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управління надзвичайних ситуацій;
– повідомити про отриману інформацію сусідів;
– привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби – ватномарлеві пов’язки;
– постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;
– провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;
– при необхідності укритись в підвальних приміщеннях.
Якщо сигнал застав вас в транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття і як найшвидше добратися і укритися в них. Якщо є час – то добратися додому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.
Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення м. Тернополя складається з сховищ цивільного захисту, протирадіаційних укриттів, підвалів житлових будинків, вбудованих та окремо стоячих підземних стоянок або гаражів та інших споруд , які можуть бути використані для укриття населення.
Керівники організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.