Тисячі прочан молитовною пішою ходою вирушили з Тернополя до Зарваниці
Більше тисячі прочан вирушили молитовною ходою з Тернополя на Міжнаціональну прощу в Зарваницю. Спочатку в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Теодор Мартинюк. Далі паломники вирушили пішою ходою до Марійського духовного центру в Зарваниці.
Від імені міського голови Сергія Надала, слова вітання прочанам передав секретар міської ради Віктор Шумада: «Цього року проща до Зарваниці планується дуже велелюдна. За оцінками організаторів за два дні очікується, що у прощі візьмуть участь близько мільйона українців. Ці люди об’єднаються у великій спільній молитві. В Тернополі є багато церков, але Зарваниця має особливий статус – це місце, де з’явилась Божа матір, це місце, яке має божу благодать і тому тернополяни сюди приїжджають з особливим духовним і душевним трепетом. Я вітаю усіх прочан. Бажаю під час прощі збагатитись духовно та у спільній молитві зміцнитися, стати сильнішими».
Цьогорічна проща у Зарваниці присвячена Року Божого Милосердя. Прочани молитимуться за мир в Україні. Очолить Святу Літургію Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. До організації та проведення прощі долучилася Тернопільська міська рада. Зокрема, було надано необхідну кількість автобусів для перевезення прочан та інші потреби, які були необхідні церкві.